Prowadzenie firmy wiąże się z ponoszeniem wielu wydatków związanych np. z inwestycjami takimi, jak zakup nowego sprzętu, wyposażenia czy lokalu. Jest to naturalną koleją rzeczy i jeśli chcesz rozwijać swoje przedsiębiorstwo, możesz potrzebować dodatkowych środków na te cele. Wiedząc jaką wartość będzie mieć inwestycja, możesz dobrać do niej odpowiednie rozwiązanie kredytowe. Zastanawiasz się jaki kredyt firmowy będzie dla Ciebie optymalny? Na początek dokonaj wstępnej oceny z wykorzystaniem kalkulatora kredytowego.

Jak szybko oszacować wielkość kredytu?

Narzędziem, które pozwoli odpowiednio dopasować kredyt firmowy do własnych oczekiwań, jest kalkulator wirtualny. Dzięki niemu można sprawdzić optymalną, jednak warto pamiętać, że orientacyjną, wysokość kredytu. Mając do dyspozycji kalkulator, wykonasz to szybko i bez konieczności tracenia czasu na przeprowadzanie zawiłych obliczeń. Intuicyjny panel jest wygodny w obsłudze, więc wygodnie i w kilka minut sprawdzisz szacunkową wysokość kredytu jeszcze przed złożeniem wniosku.

Wartości, jakie należy ustawić w poszczególnych polach kalkulatora to: kwota kredytu oraz okres spłaty kredytu. Na podstawie tych wartości zostanie obliczona szacunkowa wysokość raty oraz orientacyjny koszt kredytu. Dzięki udostępnionej możliwości obliczenia kredytu za pomocą podręcznego kalkulatora niezobowiązująco dokonasz oceny swoich potrzeb i sprawdzisz, czy spłata przyszłego zobowiązania nie będzie problemem w danej konfiguracji.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora kredytowego?

Przeprowadzenie wstępnej analizy związanej z wysokością kredytu jest bardzo przydatną czynnością, ponieważ pozwala zobrazować ewentualne ryzyko i wspomóc dopasowanie najlepszego produktu kredytowego do konkretnych potrzeb. Najważniejsze zalety kalkulatora kredytowego to:

  • wstępne rozeznanie – wprowadzając najważniejsze parametry, zorientujesz się jakie warunki kredytu będą dla Ciebie najlepsze,
  • wygoda – w zaciszu biura lub domu przeanalizujesz swoje możliwości finansowe,
  • oszczędność czasu – w prosty sposób samodzielnie oszacujesz wysokość kredytu.

Profesjonalną pomocą zawsze służą doradcy finansowi, którzy znają się na skomplikowanych procedurach, na jakich opierają się banki w momencie rozpatrywania wniosków kredytowych. Skorzystanie ze wsparcia specjalistów znacznie zwiększa Twoje szanse na przyznanie preferowanej ilości pieniędzy.