Posiadanie odpowiedniej ilości środków finansowych daje poczucie bezpieczeństwa oraz możliwości rozwoju, w czym może pomóc odpowiednio dobrany kredyt. To stwierdzenie dotyczy zarówno przedsiębiorców zatrudniających pracowników, jak i osób, które wykonują wolne zawody. O ile pojęcie przedsiębiorstwa, jest dobrze znane i określone w przepisach prawa to czy równie łatwo można zdefiniować zagadnienie wolnego zawodu? Co w takim wypadku z kredytami dla tej grupy zawodowej?

Czym są wolne zawody?

Najkrótszy opis wolnego zawodu może brzmieć: prowadzenie działalności na własny rachunek. Osoby wykonujące wolne zawody mają szczególne umiejętności i mogą pochwalić się wysokimi kompetencjami, dlatego ten rodzaj działalności uznawany jest za prestiżowy.

Mimo tego, że przedstawiciele wolnych zawodów wykonują swój fach osobiście, a więc nie są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, nie mają problemów z pozyskaniem kredytu. Wynika to z faktu, że są to zawody zaufania publicznego, cieszące się dużym uznaniem i szacunkiem. Stanowią idealną grupę odbiorców oferty kredytowej również dlatego, że wykazują wysokie i stabilne dochody.

Lista wolnych zawodów, które mogą zostać objęte wsparciem kredytowym, jest długa i obejmuje m.in. kredyty dla adwokatów, radców prawnych, notariuszy, ale również lekarzy, stomatologów czy architektów.

Dlaczego warto wziąć kredyt dla wolnych zawodów?

Osoby pracujące w ramach wolnych zawodów dbają o to, by świadczone przez nich usługi charakteryzowały się bardzo wysokimi standardami. Chcąc zapewnić swoim klientom to, co najlepsze, warto skorzystać z dodatkowych środków pieniężnych. Dodatkowe fundusze mogą okazać się bardzo pomocne szczególnie na początku rozwoju niezależnej kariery.

Zakup mebli, koszty wynajmu pomieszczeń w dobrej lokalizacji, kupno licencji oprogramowania komputerowego czy specjalistycznego sprzętu to tylko niektóre z wielu wydatków potrzebnych na zapewnienie wysokiego poziomu usług. Argumenty, jakie przemawiają za wzięciem kredytu dla wolnych zawodów to:

  • Oszczędność czasu – przyspieszenie rozwoju działalności.
  • Możliwość doposażenia i utrzymania gabinetu, kancelarii lub innego miejsca wykonywania obowiązków.
  • Podniesienie renomy usług – dzięki dodatkowym środkom istnieje możliwość stworzenia profesjonalnego zaplecza np. w postaci świetnie wyposażonego gabinetu stomatologicznego czy nowocześnie wyposażonej kancelarii adwokackiej.

Oferta kredytowa dopierana jest na podstawie analizy indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Kredyt pozwoli na swobodny rozwój, a wszystkich założone cele zostaną zrealizowane w krótszym czasie.